Jdi na obsah Jdi na menu
 


Soustředění Chvatěruby (léto 2017)

Zdravíme všechny nedočkavé rodiči, kteří nevědí delší dobu co se děje s jejich "mazlíčkem".

1. vstup

​Jelikož chlapci rostou v "chlapáky" nedudu již psát podrobné informace den po dni, protože by jste si na to zvykli a chtěli by jste to po mě i když by byl Váš chlapeček třeba na vojně. Proto to zatím shrnu:

​Soustředění probíhá bez problémů, vaří zde, ostatně jako VŽDY, výtečně. Již jsme měli pečené kuře s bramborovou kaší, rajskou omáčku s knedlíkem, bramborové knedlíky plněné uzeným masem se zelím a opečenou cibulkou nebo přírodní kuřecí plátek s rýží. Snídaně jsou klasika: med, marmeláda, rohlík, dnes šunčička, a samozřejmě mysli nebo křupínky s mlékem. Nutno podotknout, že k údivu všem, všichni bezvadně "papinkají". Dokonce i Kráťa "papá" maso bez velkého přemlouvání!!!. Jíra je zase pravý opak, toho přemlouváme, aby to nejedl sousedovi z talíře, ha ha ha. Také probíhají odpolední svačiny, jako vždy, kde dostávají ovoce, zeleninu a nějakou sušenku. K druhým večeřím je většinou nějaká pomazánka s chlebem.

Co se týče chování, tak tam jsme, kupodivu, zaznamenali velký pokrok. Vypadá to, že se naši mladí pánové začínají rovnat - i přes polední klid je OPRAVDU KLID, což nebývalo zvykem, nebo až po několika výhrůžkách.

Zde zatím patří klukům velká pochvala!!!

​První den tréninku jsme měli krásné slunečné počasí (odpoledne až moc slunečné), takže jsme na osvěžení hráčů vytáhli hadici a při každé pauze "na pití" kluci s velkou radostí probíhali pod sprchou z hadice. Někteří i několikrát. Pravda, na konci tréninku vylévali vodu i z kopaček, ale vždy po sprše OŽILI. Tréninky se klukům líbili, a to je důležité. Večerní trénink proběhl formou "Turnaje v házené na jednu branku". Pravidla Vám popisovat nebudu, ale již dlouho jsem neviděl tak "vyhecovaná" utkání. Chvílema to vypadalo, že skončíme s fotbalem a dáme se na házenou. Samozřejmě při druhé večeři byli vyhlášeny výsledky turnaje a VŠICHNI hráči obdrželi "něco malého na zub".

​I na tomto soustředění probíhá "Bodování pokojů za úklid" a musím říci, že i zde došlo k velkému zlepšení. Jestli to takhle půjde dál, nebudu za chvíli mít co bodovat. Jedinou věcí, kde máme ještě slabiny je společná šatna. Tam stále něco hledáme a když to řeknu slušně - je tam pěkný nepořádek. ALE TO VYPILUJEME!!!.

​Bohužel druhý den se nepovedlo počasí - celý den pršelo. Dopolední trénink, zaměřený na atletickou přípravu jsme ještě zvládli venku - i když jsme po tréninku všichni vypadali jako vodníci, ale odpoledne jsme změnili místní taneční sál v posilovnu a tréninkový plac pro hráče fotbalové Bohemky. Musím sám konstatovat, že to bylo velice náročné odpoledne a přežívali jen ty "nejsilnější". Ale bohužel naše borce výhledově nic jednoduchého nečeká a MUSÍ si zvykat na větší a náročnější zátěž.

​Dnes 12.8 už opět svítí sluníčko, kluci odtrénovali dopoledne a už se těší na oběd, jako my všichni.

​Proto se s Vámi zatím loučím a opět se ozvu s novými poznatky. MK - Chvatěruby 12.8 2017

2. vstup

​Tak je 13.8 po večerce, kluci spinkají jako zařezaní. ​ Z jidel proběhly špagety, OBLÍBENÉ palačinky, šunka od kosti s bramborem a zapečené těstoviny, prostě samé lahůdky, 

​Kluci stále makají a večerní tréninky většinou probíhají formou her (fotbalová baseball, turnaj v nohejbalu - pro tmu bude dokončen v úterý odpoledne). Vybalili jsme nové vycházkové trika a vyrazili do města. Dnes proběhla odpolední procházka podél Vltavy do Kralup nad Vltavou, kde jsme stěží našli jedinou otevřenou cukrárnu. Proběhla ZMRZLINA a vrátili jsme se zpět do základního tábora. V neděli ráno nás doplnil Jáchym, takže jsme byli v plném počtu. Akorát v sobotu odpoledne odjel Tobík, zřejmě vysílen po žaludeční nevolnosti, ale již v neděli po obědě byl opět zpět u týmu. Prý se to bez kluků nedalo vydržet - už je opět fit!!!Také, jak jsme už zvyklý, proběhlo pár skvělých vtipů v podání Kádi, Tobíka. Káďa nám všem zazpíval polskou hymnu. To opravdu všem spadla brada a sklidil velký potlesk - je to šikula.

S přibívajícími dny soustředění se začíná dostavovat i únava - bohužel nejvíce je vidět na realizačním týmu. Musím podotknout, že jsme ani nepotřebovali "prášky na stýskání". Kluci se stále zdokonalují. Doufejme, že to takhle půjde dál. Všichni jsou zdraví a těší se na svoje maminky a tatínky.

Na "rajčeti" jsou vloženy fotografie a na hlavní stránce pokyny k vyzvednutí dětí a následnému odjezdu.

​Zdraví všechny MK s realizačním týmem. 14.8 2017

3.vstup

Večerní trénink dne 14.8 proběhl formou fotbalového turnaje čtyřech týmů. Každý tý měl za kapitána trenéra, kromě týmu č.4, kde ho plnohodnotně nahradil kapitán J.T. Poté si kapitáni vylosovali své mužstvo. Musím konstatovat, že mužstva byla opravdu velice vyrovnaná a všichni, včetně trenérů, makali naplno. Složení týmů ve foto na rajčeti. poznámka : maminky bych chtěl upozornit na toho fotbalistu v dresu Arsenalu. ​Při podávání druhé večeře sklidili kluci za odehrání turnaje velkou pochvalu a každé mužstvo obdrželo velký pytel bonbónů. Ještě musím podotknout, to by mi trenér Radek neodpustil, že vítězem se stal tým pod vedením trenéra Radka, ha,ha,ha. 

Jídlo se podávalo: rizoto a večer hovězí gulášek s knedlíkem.

​Dnes proběhlo poslední bodování pokojů. Výsledky na stupních vítězů byly velice vyrovnaný. Vítěz vyhrál pouze o jediný bod a o druhé a třetí místo se poprali dva pokoje s vyrovnaným počtem bodů.

​1. místo: Osky, Kráťa, Ráďa, Áda, Kubajs.....50bodů

​2-3. místo: J.T., Luky, Šála, Go Go, Kája.....49bodů

2-3. místo: Fíša, Tiger, Fána, Jáchy.........49 bodů

​4. místo: Jíra, Standa, Tobi, Patrik, Káďa.....39 bodů

​5. místo: Šíma, Max, Páťa, Táda, Čento......32 bodů

​...ALE, ZLEPŠENÍ OD MINULÉHO SOUSTŘEDĚNÍ !!!!

Na závěr hlášky z dnešního tréninku:

​Trenér Patrik měl vyhrnuté kraťasy a trochu "zařízlé". Kráťa se ho ptá: "Trenére vy máte tanga?" Na to se Kráti ptá trenér Radek, jestli ví, co ty tanga jsou?. Kráťa kroutí hlavou, že neví. V tom nastoupil s odpovědí Kája: "To jsou přece spoďáry zařezaný v zadku!".

​Hřiště přišel sekat pán s motorovou sekačkou. Když jí nastartoval, ozval se Šíma: "Motorka jede".

Všichni jsme si to tu moc užili a už se opět těšíme na další společnou akci. MK a realizační tým, 15.8 2017.